Zajímavosti

Publikováno: 17.09.2019

BĚŽÍME PRO LEPŠÍ SVĚT

I letos jsme se stali hrdým partnerem charitativní akce ADRAběh.
ADRAběh je dobročinná akce pro profesionální sportovce, hobby běžce i rodiny s dětmi: jednoduše pro každého kdo je rád venku a chce strávit příjemnou neděli s pocitem, že pomohl dobré věci. Běží se pro lepši svět za šest Cílů udržitelného rozvoje pod záštitou OSN.
Celý výtěžek z této dobročinné akce poputuje na humanitární projekty Adry, které se o naplnění Cílů zasazují.
Letošní ročník se uskuteční už příští neděli, 22. září, v krásném Parku Ladronka.
Těšíme se na Vás na startovní čáře! Přehrajte si video.

Více informací na:
ADRA web: www.adrabeh.cz
Facebook událost: https://www.facebook.com/events/460075884532822/

Publikováno: 01.12.2017

TEKUTÉ ZLATO JIHU

Olivovník roste v Řecku přes 10 000 let, jak udává Homér, který dokonce olivový olej nazval tekutým zlatem. Ve starobylých záznamech jsou zmínky o používání olivového oleje k medicínským účelům, péči o tělo, čištění, výrobě parfémů a v neposlední řadě ke svícení. I proslulý starověký lékař Hippokrates používal olej k léčbě svých pacientů.

Poptávka po olivovém oleji a jeho reálné náklady na výrobu  jsou živnou půdou pro různé podvodníky. Dle jednoho z expertů jsou výrobní náklady na litr extra panenského olivového oleje 8 EUR. Co se pak skrývá v láhvi, která se v běžné síti prodává za 70 Kč? Mnoho podvodníků mísí olivový s rostlinnými oleji nízké kvality, dochucuje je, přibarvuje.

V Kunratické stodole nemusí být zákazník ostražitý. Vždy zde najde opravdovou kvalitu.

Publikováno: 30.07.2017

KŘUPAVÉ LISTOVÉ SALÁTY A JAK NA NĚ

Obsahují hodně vlákniny, vitamín C, kyselinu listovou a železo. Díky svému objemu zasytí, ovlivňují dobře trávení. Ledový salát vydrží v lednici nejdéle, hlávkový s octovou zálivkou je naší národní klasickou. Římský salát je základem Caesar salátu. Dubáček sice rychleji uvadá, ale díky své jemnosti, barevnosti a chuti je ideální pro kombinace s různými přísadami. S čím vším se listové saláty kamarádí? S ořechy, ančovičkami, semínky, s hoblinkami parmazánu, s parmskou šunkou, s krutónky z bílého chleba, s nasekaným česnekem, s fíky, jahodami, pomerančem…to vše nakoupíte v Kunratické stodole také. A nezapomeňte svůj salát okořenit skvělým aceto balsamico, které dovážíme přímo z Itálie. Dobrou chuť!

Publikováno: 22.12.2016

NENÍ HUMIDOR JAKO HUMIDOR

Než dorazí ovoce a zelenina na Váš stůl, má za sebou spoustu kilometrů, ale také spoustu různých procedur, které podstupuje ihned po sklizni. V našich velkoobchodních chladírnách používáme moderní technologie, které ničí bakterie a etylen, který se vytváří při dozrávání ovoce a zeleniny.

Zeleninový humidor přímo na prodejně v Kunratické stodole udržuje stálou teplotu a vlhkost. Díky těmto technologiím pokračují přírodní procesy dozrávání přirozeným způsobem i nadále. Každému druhu ovoce a zeleniny můžeme věnovat při skladování péči, kterou potřebuje, což v běžných supermarketech není obvyklé. V našem humidoru je sice trochu zima, ale křupavý salát za to stojí Přijďte si vybrat.

Kontakty

kde nás najdete
kontakty
Kunratická stodola
Areál TVRZ KUNRATICE
K Libuši 1197
Praha 4 Kunratice
Otevírací doba:
Po - Pá    09:00-18:30
So    08:00-13:00
U nás můžete platit kartou.

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

MHD (zastávka autobusu Kunratická škola):
Autobusová linka BUS 165, z metra C Háje, Opatov
Autobusová linka BUS 193 z metra C Pankrác, Budějovická
Autobusová linka BUS 203 z metra C Roztyly, Háje, Budějovická

CESTA AUTEM A PARKOVÁNÍ
Najdete nás v srdci Kunratic v areálu Tvrze. Pro naše zákazníky máme připravená vyhrazená místa přímo před vchodem v ulici Za parkem nebo uvnitř areálu. Do naší prodejny vedou celkem 3 vchody.

Napište nám

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti France Gastronomie, s.r.o. ke zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Společnost zpracuje údaje: Jméno a příjmení, e-mail za účelem vyřízení mého dotazu, a to e-mailem nebo telefonicky. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to telefonicky, zasláním emailu nebo dopisu. Bližší informace o GDPR naleznete zde.
PROVOZOVATEL France Gastronomie, s.r.o.
K Libuši 1197
148 00 Praha 4 Kunratice

E-mail: info[a]kunratickastodola.cz