Jak vybírat ovoce a zeleninu
Bez pravidelné dávky vitaminů se neobejdeme. 
Ovoce a zelenina jsou považovány za zdravé potraviny, které bychom z důvodu obsahu vitamínů a minerálu měli konzumovat alespoň ve čtyřech porcích denně.Základem je nakupovat ovoce a zeleninu v sezóně.Perfektně zralé lokální ovoce a zelenina, které koupíte v jejich sezóně, je a vždy bude chuťově nejlepší.
Ovoce a zeleninu vybírejte raději z otevřených krabic a pokud je to možné, nekupujte ovoce zabalené v igelitových sáčcích nebo uzavřených vaničkách.Nekupujte hned první kus, který se vám dostane pod ruky, ale pečlivě vybírejte.
Sledujte skvrny, skontrolujte barvu, podívejte se, jestli plod není otlačený, nebo pomačkaný.
Pozor, zralé ovoce se rychle kazí, takže už při nákupu s ním co nejméně manipulujte a rozhodně nekupujte ovoce do zásoby. Zkazilo by se vám.
Kvalitu stravování ovlivňujeme nejen samotnou koupí potraviny, ale taky zamyšlením se nad tím, kým byla vypěstována, jak byla zpracována a uskladněna a odkud byla dovezena na pulty prodejny.

 
zpět na novinky

Kontakty

kde nás najdete
kontakty
Kunratická stodola
Areál TVRZ KUNRATICE
K Libuši 1197
Praha 4 Kunratice
Otevírací doba:
Po - Pá    09:00-18:30
So    08:00-13:00
U nás můžete platit kartou.

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

MHD (zastávka autobusu Kunratická škola):
Autobusová linka BUS 165, z metra C Háje, Opatov
Autobusová linka BUS 193 z metra C Pankrác, Budějovická
Autobusová linka BUS 203 z metra C Roztyly, Háje, Budějovická

CESTA AUTEM A PARKOVÁNÍ
Najdete nás v srdci Kunratic v areálu Tvrze. Pro naše zákazníky máme připravená vyhrazená místa přímo před vchodem v ulici Za parkem nebo uvnitř areálu. Do naší prodejny vedou celkem 3 vchody.

Napište nám

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti France Gastronomie, s.r.o. ke zpracování mých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR. Společnost zpracuje údaje: Jméno a příjmení, e-mail za účelem vyřízení mého dotazu, a to e-mailem nebo telefonicky. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to telefonicky, zasláním emailu nebo dopisu. Bližší informace o GDPR naleznete zde.
PROVOZOVATEL France Gastronomie, s.r.o.
K Libuši 1197
148 00 Praha 4 Kunratice

E-mail: info[a]kunratickastodola.cz